Gościnność bez granic

W ramach solidarności i wsparcia osób z doświadczeniem uchodźczym przybywających do Polski zapraszamy Was do spędzenia razem sobotniego popołudnia pod hasłem GOŚCINNOŚĆ BEZ GRANIC!

Tego dnia będzie można poznać się bliżej, porozmawiać i dużo się dowiedzieć.

Przygotowaliśmy dla Was różnego typu inicjatywy:

SPOTKANIE Z KOALICJĄ WROCŁAW WITA UCHODŹCÓW

Opowiemy o pracy Koalicji Wrocław Wita Uchodźców, która została powołana w 2015 roku, żeby działać lokalnie na rzecz wsparcia wszelkiego typu inicjatyw na rzecz uchodźców i uchodźczyń. Przedstawimy to, czym się zajmujemy, co do tej pory udało nam się zrobić i jak w tym momencie organizujemy się oddolnie, aby przygotować nasze miasto do godnego przyjęcia gości i gościnni z Afganistanu. Będziemy chcieli/ły też zaprosić Was do współpracy na rzecz wsparcia osób z doświadczeniem uchodźczym mieszkających we Wrocławiu.

RELACJA ON-LINE
Będziemy się starali/ły połączyć z europarlamentarzystą Janiną Ochojską , która opowie nam na świeżo o swoich odczuciach po wizycie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

STOISKO SITODRUKU
Jeśli przyniesiecie ze sobą koszulki, torby lub inne bawełniane rzeczy, będziecie mogli odbić sobie na nich wzór logo Koalicji z napisem “Wrocław Wita Uchodźców – wraz z rodzinami” (dysponujemy farbą w kolorze czarnym).

STOISKO “SKLEP DLA SPRAWY”
Sklep prowadzony przez wrocławskie stowarzyszenie Nomada, w którym znajdują się produkty z kolekcji o antydyskryminacyjnym i równościowym przekazie. Kampania powstała we współpracy z popularnymi artystami, artystkami, projektantami i projektantkami. Będziecie mogli/ły dokonać zakupu. Zyski ze sprzedaży przeznaczone są na działalność organizacji. Dostępną ofertę sklepu można zobaczyć na: https://sklep.dlasprawy.org/
https://www.facebook.com/nomada.wroclaw

W ramach wydarzenia będziecie mogli/ły także obejrzeć WYSTAWĘ JANINY OCHOJSKIEJ: PONTONEM PRZEZ MORZE. JAK EUROPA WITA UCHODŹCÓW
Wystawa jest poświęcona kwestii migracji, uchodźstwa, oraz sytuacji osób szukających azylu w Europie. Pokazuje historie ludzi, którzy byli zmuszeni opuścić swój dom i udać się w niebezpieczną podróż do Europy. Zdjęcia przedstawiają, w pięciu rozdziałach, drogę, którą uchodźcy przybywają do Europy. Są to: czas przed decyzją o uchodźstwie; przyczyny podjęcia decyzji o ruszeniu w drogę; przebycie granicy do Europy drogą morską; obóz uchodźczy na europejskiej ziemi.
Wystawa sfinansowana ze środków Grupy EPL w Parlamencie Europejskim.

Tego dnia odbędą się we Wrocławiu także inne wydarzenia mające charakter pro-uchodźczy:
– 11 DZIEŃ BLOKADY POD Urzędem Wojewódzkim. Możecie wesprzeć grupę protestującą odwiedzając to miejsce i spędzając z nimi trochę czasu:
https://www.facebook.com/search/top?q=mapa%20bez%20granic

– RAZEM PRZECIWKO ISLAMOFOBII: Look for similarities not differences. Together against islamophobia:
w Recepcji przy Ruskiej o godzinie 22.00 wystąpią trzy artystki, dwie z doświadczeniem migracji: Jessika Khazrik, producentka muzyki z Libanu, obecnie mieszkająca w Berlinie oraz Facheroia – DJ-ka i artystka dźwiękowa z Krymu (Ukraina), na co dzień żyjąca w Warszawie i Karolina Kobielusz (hermeneia). Jak zaproszone artystki budują narracje swoich występów i czy miejsce pochodzenia oraz zamieszkanie mają wpływ na ich selekcję? Przekonamy się w sobotę w Recepcji.
https://www.facebook.com/events/2964483357152909/?ref=newsfeed
Organizatorka: https://www.facebook.com/nomada.wroclaw

Serdecznie zapraszamy!

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne.

Wydarzenia są organizowane w ramach szerszej inicjatywy ogólnopolskiej będącej protestem solidarnościowym z uchodźcami i uchodźczyniami znajdującymi się na granicy polsko-białoruskiej. Uczestnicząc w nim, jako nieformalna grupa obywatelek i obywateli pragniemy wyrazić nasz sprzeciw wobec nieludzkiej polityki polskich władz oraz stosowania przemocy przez polskie służby na granicy GOŚCINNOŚĆ BEZ GRANIC!

Janina Ochojska
https://www.facebook.com/JankaOchojska
Czasoprzestrzeń
https://www.facebook.com/search/top?q=czasoprzestrze%C5%84
Tratwa
https://www.facebook.com/TRATWA.org
Koalicja Wrocław Wita Uchodźców
https://www.facebook.com/wroclawwitauchodzcow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.